Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Firmoset kontrata për rehabilitimin e rrugës Pëshkëpi-Selenicë, Gjiknuri: Investim i shumëpritur dhe i merituar për banorët

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme është firmosur kontrata mes Fondit Shqiptar të Zhvillmit dhe kompanisë fituese për rehabilitimin e rrugës Peshkëpi-Selenicë.

Kandidati i PS në Vlorë, Damian Gjiknuri, e ka quajtur një investim të shumëpritur dhe të merituar për banorët.

“Me kënaqësi ndaj me ju lajmin e mirë se me firmosjen  nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit të kontratës me kompaninë fituese dhe me miratimin e sotëm të lejes infrastrukturore nga Bashkia, ditën e nesërme nis puna në terren për rehabilitimin e rrugës Peshkëpi-Selenicë. Një angazhim i marrë, investim i shumëpritur, i merituar për banorët por dhe i keqpërdorur fatkeqësisht nga kundërshtarët politik”, shkruan Gjiknuri.

Më shumë