Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Firma Salillari nuk respekton ligjin dhe vijon punimet në burimin e Sinecit, protestuesit përplasen me Policinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijojnë protestat e banorëve të Sinecit, edhe pse u vendos që firma Salillari të pezullonte punimet deri në një vendim të dytë.

Kanë qenë banorët ata që kanë ndërhyrë për të ndërprerë me forcët punimet, por është paraqitur policia dhe më pas ka pasur përleshje fizike. Ata kanë bllokuar mjetet e firmës, duke ju kërkuar që të largohen dhe të mos i vijojnë më punimet në këtë zonë.

Disa ditë u prit nga AdZM e Elbasanit që të merrej një vendim përfundimtar pasi vendi është zonë e mbrojtur aty, por nuk ka ndodhur kështu dhe firma Salillari ka vijuar punimet.  

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img