Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Fino: Opozita të jetë në linjë të drejtpërdrejtë me qeverinë, Rama po bën një punë të shkëlqyer

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b538c0fd7acf3d9af0fe8d409304f1e6

Socialisti Bashkim Fino thotë se në situatën në të cilën ndodhet vendi, opozita duhet të jetë në linjë të drejtpërdrejtë me qeverinë sepse nuk ëhstë koha për ta sulmuar atë.

Në një lidhje direkte me emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, deputeti Bashkim Fino u shpreh se puna dhe menaxhimi që po i bën kryeministri Rama gjendjes së shkaktuar nga covid-19 është e shkëlqyer.

“Unë them se opozita duhet të jetë në linjë të drejtpërdrejtë me qeverinë për betejën me këtë virus. Jeta e njerëzve është më e shtrenjt se lufta politike. Puna që po bën Rama është e shkëlqyer, jo se unë jam socialist. Por unë e kuptoj kryeministrin se e kam kaluar vetë. Kjo është diçka globale, dhe për mendimin tim menaxhimi që po i bën kryeministri dhe qeveria është e shkëlqyer. Natyrisht ka vend për të kritikuar qeverinë, por në rastin e koronavirusit duhet lehtësuar”, u shpreh Fino.

Më tej , socialisti tha se qeveria duhet të bëjë kujdes me lehtësimin e masave. “Hapat lehtësuese duhet të merren hap pas hapi. Të mos nxitohemi”, u shpreh Bashkim Fino, deputet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img