Hapësire reklamuese

Rajoni

Finlanda , pro heqjes së vizave për Kosovën

Shkruar nga Newsbomb

Në një takim me të ngarkuarën e Ambasadës Finlandeze në Kosovë Anne Meskanen, ministri i Punëve të Brendshme Skënder Hyseni, diskutoi për sundimin e rendit dhe ligjit në vend si dhe për projektet e përbashkëta ndërmjet dy vendeve.

 Ministri, falenderoi zonjën Meskanen për mbështetjen e vazhdueshme që Finlanda i ka dhënë Kosovës dhe i vuri në dukje që Ministria e Punëve të Brendshme është fokusuar në çështjen e sundimit të ligjit dhe sigurisë në Kosovë.

Hyseni përshëndeti edhe qëndrimin e Finlandës për heqjen sa më parë të vizave për qytetarët e Kosovës.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese