Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

Finlanda konfirmon rastin e parë me koronavirus, pacientja u shërua

spot_img

Lajme të ngjashëm

3cf17f6bc5a3bd881e7b0354c29a424d

Një turiste kineze e cila u testua në një spital të Finlandës pas disa simptomave, rezulton të jetë prekur me virusin “Wuhan”.

Zyrtarë të spitalit qendror në Lapland thanë se turistja ishte larguar nga provinca kineze pesë ditë më parë. Qyteti Wuhan është epiqendra e epidemisë së virusit vdekjeprurrës dhe tashmë i gjithë qyteti ndodhet në karantinë.

Sipas mediave vendase, kinezja 32-vjeçare është në gjendje të mirë, kjo edhe për shkak se kishte kërkuar ndihmë mjekësore menjëherë sapo ishin shfaqur simptomat e para.

Simptomat e këtij virusi janë të ngjashme me ato të gripit, si dhimbje koke, temperaturë e lartë dhe vështirësi në frymëmarrje.

Më shumë

spot_img