Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Financimet sekrete greke, Artan Hoxha: Të nisë menjëherë hetimi

spot_img

Lajme të ngjashëm

30bd323f3a9fae6e1a38ded63daee783

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka bërë edhe thirrje për hapjen e hetimeve për këtë çështje.

“Duhet të nisë hetimi kryesisht për të vërtetuar nëse financimet greke, kanë hyrë në Shqipëri dhe me çfarë qëllimi”, u shpreh ai në emisionin “Top Show”.

Sipas gazetarit Hoxha është e nevojshme të mësohet nëse ato para kanë ardhur për të cënuar interesat kombëtare shqiptare apo jo.

“Ky emision është duke u monitoruar sot nga ambasada greke në vend siç monitoron çdo gjë që ka të bëjë me Greqinë. Ne duam të dimë që ato para kanë ardhur për të cenuar interesat kombëtare shqiptare?”, u shpreh ai.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img