Tirana
clear sky
36.5 ° C
36.5 °
36.5 °
18 %
1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Finalja e Kupës së Shqipërisë, FSHF i kërkon Ministrisë së Shëndetësisë të lejojë tifozët në stadium

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Federata Shqiptare e Futbollit i ka dërguar Ministrisë së Shëndetësisë një letër ku i kërkon që të lejojë praninë e tifozëve në finale e Kupës së Shqipërisë, Skënderbeu – Vllaznia.

FSHF angazhohet të marrë përsipër se çdo parashikim i Protokollit të Rikthimit në Lojë , që garanton sigurinë dhe shëndetin e stafeve, lojtarëve dhe spektatorëve do të zbatohet me përpikmëri dhe përgjegjshmëri të lartë.

Federata merr si shembull vendet e tjera të Europës, ku finalet e kupave po zhvillohen me praninë e spektatorëve, nisur edhe nga numri në rënie i rasteve me COVID-19.

FSHF

Më shumë

spot_img
spot_img