Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Filmi i bombardimeve në Beograd, për serbët akt terrorist

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“  The sky above us” është filmi me metrazh të gjatë i xhiruar në Beograd i cili ka në qendër jetën e beogradasve në kohën e bombardimeve të NATO-s.

KY film është një bashkëprodhim mes Serbisë,  Holandës, Belgjikës dhe Greqisë.

Filmi pritet të shfaqet në Festivalin e Filmit në Roterdam përgjatë ditëvë 28-31 janar.

Aktorët të cilët përfaqësojnë edhe jetën e tre beogradasve në “The sky above us” janë Nada Sargin, Boris Isakoviç dhe Nikola Rakoviç.

Asgjë nuk është e sigur në Beogradin e vitit 1999, kur mbi kokat e personazheve bombat vijnë nga të gjitha anët.

CNN ka publikuar një video në “facebook” në të cilën shihet reagimi i televizionit kombëtar ndaj sulmeve të NATO-s.

Spikeri i lajmeve, siç shihet në video këshillon serbët që të ruajnë qetësinë sepse kriminelët e NATO-s mund të sjellin vrasje.

Data 24 shkurt shënon edhe 15 vjetorin e bombardimeve në Beograd.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img