Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Filmi shqiptar “Zgjoi” në listën e nominimeve për Oscar, Dua Lipa: Lajmi më i mirë për…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Akademia e Shkencave dhe Arteve publikoi ditën listën e ngushtë të nominimeve për Oscar, pjesë e të cilit ishte dhe filmi shqiptar “Zgjoi”. Filmi me regji të Blerta Bashollit futi për herë të parë Kosovën në listën e nominimeve për çmimin Oscar 2022.

 Ky lajm ka gëzuar pa masë këngëtaren shqiptare Dua Lipa.

“Lajmi më i mirë për t’u zgjuar”, shkroi këngëtarja në një postim në InstaStory. Ylli i muzikës Pop ishte e pranishme në premierën e filmit “Zgjoi” në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku ka takuar nga afër regjisoren Blerta Basholli dhe aktoren Yllka Gashi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img