Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
5.1kmh
0 %
Die
0 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

Fillon zëvendësimi i vakancave në Kuvend, kush janë 4 deputetët e rinj në karriget e parlamentit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar dhënien e mandatave për 4 kandidatët e LSI, për plotësimin e vakancës së njoftuar nga Kuvendi i Shqipërisë, pas dorëheqjes nga mandati i deputetëve të opozitës.

Të premten 4 kandidatë nga lista e LSI dorëzuan formularin e vetëdeklarimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për të nisur edhe procedurat për marrjen e mandatit.

Në Qarkun e Tiranës  Floida Kërpaçi u zëvendësua nga kandidati i listës së LSI, Ylli Shehu.

Mandati i Endrit Braimllarit i kaloi Edmond Rrushit, i cili ndodhet i dhjeti në radhë në listën e LSI.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i dha Aurora Mares mandatin e lënë nga Përparim Spahiu në Qarkun e Dibrës.

Ndërsa në Elbasan mandatin e LSI të Edmond Haxhinastos e mori kandidati që vjen pas tij Enver Roshi.

Gjithashtu gjatë mbledhjes së sotme u regjistruan  si subjekt zgjedhor, “Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë” dhe “Partia Kristian Demokrate” për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 30 qershor 2019

 

Më shumë


spot_img

spot_img