Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Fillon seanca plenare, Alibeaj kërkon pushim për mbledhje grupi, Balla: Thoni troç që Luli…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sapo ka filluar seanca plenare e ditës së sotme, deputeti demokrat Enkelejd Alibeja ka kërkuar gjysmë ore pushim pasi grupi parlamentar i PD, duhet të zhvillojë mbledhje grupi.

‘Kërkojmë pushim seance. Grupi paralamentar i PD do të bëjë një mbledhje grupi në fillim të seancës. E kemi të nevojshme gjysmë ore pushim për mbledhje grupi për rendin e  ditës’, tha Alibeaj.

Ndërkohë kërkesës së Alibeaj i është përgjigjur kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Kërkesa e një grupi parlamentar për të kërkuar pushim është e lidhur me një çështje lidhur me rendin e ditës. PD mos ta bëjë qesharake zhvillimin normal të një seance plenare. Sa kohë që grupi juaj parlamentar në sallë është më pak se gishtat e dorës dhe derisa pjesa tjetër të zgjohet në të vijojmë seancën. Thojeni troç, e keni vënë Bashën të parë në listë dhe ai nuk e kap orën 10 dhe pastaj kërkoni mbledhje grupi‘, tha Balla.

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka ndërprerë për 30 minuta seancën me kërkesë të Alibeajt.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img