Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Fillojnë numërimet e para, komisionerët dërgojnë në KZAZ kutitë me fletët e votimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas mbylljes së procesit të votimit, komisionerët kanë dërguar kutitë me fletët e votimit në KZAZ-të përkatëse, ku edhe ka filluar procesi i numërimit në disa prej tyre.

Ky proces ka filluar në disa qarqe të vendit. Sipas kryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, numërimi i votave pritet të mbyllet brenda 48 orëve të ardhshme.

Në qendrat e votimit kanë mbërritur dhe forcat e policisë, për të siguruar transportimin e sigurt të kutive me fletët e votimit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img