Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Fillojnë “hakmarrjet” në PD? Sekretarja e dëgës së Sarandës shkarkohet sepse nuk mori pjesë në mbledhjen e Kryesisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretarja e Partisë Demokratike për degën e Sarandës, Matilda Qurku, është shkakruar nga detyra për shkak se nuk ka marrë pjesë në mblehdjen e Kryesisë të programuar për ditën e sotme.

Por në mbledhjen e Kryesisë Qurku nuk ishte e vetmja që mungoi, sepse kjo mbledhje u bojkotua nga pjesa më e madhe e anëtarëve, pasi morën pjesë vetëm 13 nga 35.

Lajmin e shkarkimit nga detyra e bën vetë me dije Qurku në një potim në rrjetet sociale, teksa shpjegon se ka munguar në këtë mblehdje për arsye familjare. Gjithashtu ajo del kundër Bashës dhe Gazment Bardhit, duke i quajtur “pengmarrësit e vulës dhe selisë qëndrore”.

“Dega e Sarandës sot ka patur një mbledhje Kryesie me rendin e njoftuar më poshtë (fotua bashkë ngjitur)

Në këtë mbledhje unë nuk pata mundësi të marr pjesë për arsye familjare por sapo më njofton një antarë Kryesie prezent në mbledhje që qenkam shkarkuar dhe paskan bërë edhe propozime për zëvendësimin e pozicionit tim ..

Zyrtarisht nuk kam asnjë njoftim nga pengmarrësit e vulës dhe selisë qëndrore,por asnjë problem..

Ndihem e nderuar që më kanë shkarkuar pasi zgjodha të jem në krah të demokratëve dhe jo servile…

Shihemi në datën 11 Dhjetor në Kuvendin e Demokratëve”, shkruan Qurku.

mati

FB IMG 1637428909173 539x1024 1
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img