Tirana
few clouds
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
33 %
4.1kmh
20 %
Sht
32 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
41 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Filloi përsëri, Izraeli nuk ndalet, lëshon raketat në Gaza

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ushtria izraelitë gjatë orëve të para të mëngjesit së ditës së sotme ka lëshuar përsëri raketat në drejtim të Hamasit në Rripin e Gazës.

Kjo është shkelja e dytë e armëpushimit të arritur më 21 maj, pas 11 ditësh lufte midis forcave izraelite dhe palestinezëve.

Ky sulm sipas izraelitëve ka ardhur pas bombave të lëshuara nga pala palestineze të cilat shkaktuan tetë zjarre në jug të Izraelit.

Sipas mediave vendase mësohet se ushtria izraelite goditi objektet ushtarake të cilat i përkasin Hamasit. Mirëpo, mediat në Gaza thonë se aeroplanët izraelitë bombarduan disa banesa civilësh.

Më shumë

spot_img
spot_img