Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Fillimi i vitit të ri shkollor, reagon Shahini: Qëllimi kryesor ruajtja e shëndetit të nxënësve (Zbulon takimin mes drejtuesëve)

spot_img

Lajme të ngjashëm

978d48f666b4fd3caeb64f23e5d21c0a

Viti i ri shkollor sipas vendimit të marrë nga ministria e Arsimit, do të fillojë më datë 14 shtator.

Ministrja e Arsimit Besa Shahini përmes një shënimi në rrjete sociale ka shkruar se qëllimi kryesor për vitin e ri shkollor, është ruajtja e shëndetit të nxënësve, prindërve e mësuesve, gjatë zhvillimit të procesit mësimor në shkollë.

Ndërkaq bën me dije se është zhvilluar një takim mes drejtuesëve dhe përgjegjëse të arsimit në lidhje me krijimin e kushteve për fillimin e vitit të ri.

“Qëllimi kryesor për vitin e ri shkollor, është ruajtja e shëndetit të nxënësve, prindërve e mësuesve, gjatë zhvillimit të procesit mësimor në shkollë.

Zëvendësministrja Nina Guga, drejtorët Zamira Abazi Gjini, Selman Hodaj dhe Gerti Janaqi, vijuan konsultimet me Këshillin Kombëtar të Arsimit Parauniversitar, Këshillin Kombëtar të Prindërve, sindikatat e arsimit dhe organizata të ndryshme – me qëllim krijimin e kushteve sa më të sigurta në ambientet e shkollës dhe mbarëvajtjen e rregullt të procesit mësimor”, shkruan Shahini.

Më shumë

spot_img