Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Fiket makina dhe aty ndodhi një shpërthim’, flet zjarrfikësi që u plagos aksidentalisht pas atentatit ndaj Çapjas

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

286a672bf7cd7e335250cbe2eb7d29a0

Nga atentati që iu bë Ardian Çapjas ka mbetur i plagosur aksidentalisht edhe një zjarrfikës, që ka shkuar të fikë zjarrin që atentatorët i kishin vënë makinës së tyre.

Mësohet se brenda në makinë ka pasur fishekë, të cilët kanë shpërthyer nga djegia. Për pasojë është plagosur në këmbë zjarrfikësi, Dashamir Muhaxhiri 38 vjeç, i cili ka treguar ngjarjen për abc news.

“Ngjarja ka ndodhur me njoftimin e zjarrit. Vajtëm se na u tha  që po diogjesh një makinë. Vajtëm në vendngjarje duke bërë procedurat tona, fiket makina dhe aty ndodhi një shpërthim. Nuk e vura re, më pas pasi u fik makina, nuk e di për çfarë dhe se çfarë shpërthimi ishte. Mendova ndonjë gomë dhe më pas pashë që ishte një ashkël llamarine në këmbë”, ka thënë ai.

nnnnnn.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img