Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Digjet magazina e mallrave të skaduara, dyshime për zhdukje provash

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Magazina e sekuestruar një ditë më parë nga Policia e Fierit është pëfshirë nga flakët këtë mëngjes, duke shtuar dyshimet se dikush ka tentuar të zhdukë provat, pasi dje janë arrestuar edhe pronarët që falsifikonin etiketat mbi produktet. Magazina është shkrumbuar tërësisht, duke mos lënë asnjë gjurmë të mallrave të sekuestruara.

Magazina me mallra të skaduara u zbulua dje në qytetin e Fierit. Magazina është zbuluar nga Sektori i Antikrimit Ekonomik.

Në magazinën me sipërfaqe prej 300 m2, u gjetën mallra të skaduara, të cilave u hiqej etiketa e skadencës dhe ri-stampoheshin sërisht.

Nga aksioni i policisë janë arrestuar dy vëllezërit pronarë të magazinës, Besim dhe Bujar Tupi. Mallrat e skaduara pasi ristampoheshin, dërgoheshin në qytete të tjera të vendit.

magazinafier

Magazina e zbuluar me mallra të skaduara, ditën e djeshme në Fier

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img