Hapësire reklamuese

Aktualitet

Fier/Kishte ngecur mes telave në shtyllën elektrike, macja vë në lëvizje zjarrfikësit

Shkruar nga Newsbomb
Një mace ka vënë në lëvizje repartin zjarrfikës në Fier. Shërbimi zjarrfikës në Fier ka marrë një njoftim në orët e para të kësaj të diele se një katërputroshe ishte ngjitur në majë të një shtylle të shpërndarjes së energjisë elektrike. Mënjëherë sapo kanë marrë njoftimin shërbimi i zjarrfikëses ka shkuar në vendngjarje ku ka bërë të mundur zbritjen e maces e cila prej disa orësh kishte mbetur mes telave të shtyllës elektrike. Mësohet nga zjarrfikësit se shpëtimi i katërputroshes nuk ishte i lehtë pasi puna u zhvillua pa shkeputur energjine elektrike nga rrjeti. Të shumtë ishin kalimtarët të cilët e panë ngajrjen, disa nga kureshtja dhe të tjerë pasi ishin të shqetësuar për kafshën shtëpiake. Shërbimet zjarrfikëse shpëtojnë macen në Fier Shërbimet zjarrfikëse shpëtojnë macen në Fier Të shumtë ishin kalimtarët të cilët e panë ngajrjen, disa nga kureshtja dhe të tjerë pasi ishin të shqetësuar për kafshën shtëpiake.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by @newsbomb_albania

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese