Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Fevziu flet për Newsbomb: Dritan Prifti rrëfehet sot në studion time për skandalin e CEZ

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

715d8c4d56145ec2918e55a71d771ad5

Drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka thënë për Newsbomb.al se sot në studio në orën 21:00 do të jetë i ftuar ish-ministri i Energjisë, Dritan Prifti, për të sqaruar pozicionin e tij në lidhje me skandalin korruptiv të CEZ.

Emri i Dritan Priftit, u përmend dy ditë më parë nga gazetari Artan Hoxha në studion e “Opinion”, i cili u shpreh se Prifti është në dijeni të kësaj afere korruptive.

Fevziu ka pohuar gjithashtu se Hoxha do të jetë gjithashtu i pranishëm sot në studio, së bashku me analistin tjetër Artan Hoxha, ndërsa mungojnë analistët Lorenc Vangjeli dhe Andrea Stefani, dy skeptikë të këtij skandali, pasi sipas drejtuesit të “Opinion”, këta të fundit ndodhen jashtë Shqipërisë me rastin e festës së Bajramit.

Lexo edhe: Publikohet video e kërcënimit të dëshmitarit të CEZ në prani të RENEA

Më shumë

spot_img
spot_img