Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

“Festoi apo u mërzit Basha për shkarkimin e Metës”? Ish-prokurori Hajdari: Mund të shtojë dhe Berishën tek regjimi Rama-Doshi…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari ka komentuar mbrëmjen e sotme shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, duke u shprehur se Gjykata Kushtestuese do të flasë para pushimeve të gushtit.

I pyetur nëse Lulzim Basha u mërzit apo “festoi” për këtë vendim, Hajdari tha se tek regjimi Rama-Doshi që i referohet kreu i PD, mund të shtohet edhe Berisha, pasi sipas tij Doshi sulmohet për shpalljen “non-grata” nga SHBA.

albsig

spring

Ndërsa Myslim Murrizi u shpreh se “këtyre kur u prishen pazaret me njëri tjetrin, këta janë të parimit se ishalla vdes baba të lirojë krevatin, por nuk e thonë dot”.

Pyetje: Ka festuar apo është mërzitur Lulzim Basha?

Hajdari: Ai thotë regjimi anti-demokratik, por pse nuk thotë regjimi Rama-Balla, Rama- Ruci, pse thotë regjimi Rama-Doshi. Ai nuk e lidh me masakrën zgjedhore Doshin, por me shpalljen “non grata”. Doshi prandaj është sulmuar se është shpall “non grata” nga SHBA, që do të thotë se është kundër regjimit Rama-Doshi-Berisha se është dhe Berisha “non grata”. Mbas një muaji mund të shkruhet dhe Berisha aty te regjimi, mund ta shkruajë Lulzim Basha ose kush mund të zëvendësojë Bashën.

Murrizi: Ditën që këtyre ku u prishen pazaret me njëri tjetrin, këta janë të parimit se ishalla vdes baba të lirojë krevatin, por nuk e thonë dot. Në shpirt është bërë qef o vlla….

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img