Festoi 60-vjetorin dhe u izolua nga frika e Covid-19, Maradona përfundon në spital, zbulohet shkaku

Publikuar tek: sport, më 15:13 03-11-2020 Festoi 60-vjetorin dhe u izolua nga frika e Covid-19, Maradona përfundon në spital, zbulohet shkaku Diego Armando Maradona

Diego Armando Maradona është shtruar në spital.

Lajmi konfirmohet nga ESPN Argentina, që bën me dije se pasi u izolua nga Covid-19 prej infektimit të një pjesëtari të stafit të skuadrës dhe festës për ditëlindjen e 60-të, legjenda botërore e futbollit ka përfunduar për kontrolle të specializuara.

Në Argjentinë thonë se Diego nuk është prekur nga Covid-19, ndërsa një çrregullim emotiv dhe emocional ka bërë që ai të shtrohet në spital.

Duket se abuzimet e mëparshme me alkoolin dhe lëndët e ndryshme po japin efekt te trajneri i Gimnassia La Plata. Depresioni dhe anemia duken shkaqet e vizitave të Diegos në klinikën Ipensa në La Plata.

   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çudira shqiptare, Superliga në bojkot, Komisioni i Disiplinës ‘masakron’ lojtarët e Tiranës dhe Bylisit
»
Article Logic
Execution time: 0.011461973190308
array(1) { ["section"]=> string(110) "festoi-60-vjetorin-dhe-u-izolua-nga-frika-e-covid-19-diego-maradona-perfundon-ne-spital-zbulohet-shkaku-226288" }