Hapësire reklamuese

Kulture & Art

Festivali Ndërkombëtar i të rinjve në Parma, Kushi: Krenar për nxënësit tanë që promovojnë kulturën shqiptare në Itali

Shkruar nga Newsbomb
Festivali Ndërkombëtar i të rinjve në Parma, Kushi: Krenar

Nxënësit e Shkollës së Baletit dhe Liceu Artistik "Jordan Misja" po marrin pjesë në disa shfaqje në Festivalin Ndërkombëtar të të Rinjve në  Parma të Italisë.

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi vlerësoi performacën e nxënësve, të cilët me shfaqjet e tyre po transmetojnë vlerat dhe kulturën shqiptare në Itali.

“Me nxënësit tanë  artistë të talentuar nga Shkolla e Baletit   dhe Liceu Artistik "Jordan Misja"  të cilët po shkëlqejnë në skenat  italiane, ku me mbështetjen e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit po marrin pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të të Rinjve në  Parma.”

© Credits/ Foto të marra nga Facebook i minisres Evis Kushi:

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese