Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Festivali Ndërkombëtar i Karnavaleve, çelet sezoni turistik në Korçë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fd60f307127f6826bb175e1b78fc727a

Qytetit i Korçës ka çelur sezonin turistik me Festivalin Ndërkombëtar të Karnavaleve.

Grupe nga Shqipëria, Argjentina, Bosnje Hercegovina, Maqedonia e Veriut Rumania dhe Bullgaria kanë zhvilluar paradën tradicionale në qendër të qytetit me maskat shumëngjyrëshe.

Për kryebashkiakun e Korçës, Sotiraq Filo kjo është festa simbol e çeljes së sezonit turistik veror për të 12 viti radhazi.

Për disa orë qyteti është kthyer në një arenë karnavalesh jo vetëm me performancat e grupeve por edhe qytetarët e shumtë.

 

WhatsApp-Image-2019-06-09-at-11.48.32.jpeg

WhatsApp-Image-2019-06-09-at-11.48.32-1.jpeg

\WhatsApp-Image-2019-06-09-at-11.48.38.jpeg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img