Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
2.6kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
4 °
E premte, 21 Janar, 2022

Festivali i rëndësishëm botëror, ja reperi shqiptar që do performojë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Festivali Lollapalooza është një nga festivalet më të mëdhenj të muzikës në botë, i cili këtë vit do të mbahet në Chicago.

Festivali mbledh artistët më të famshëm të tregut muzikor e do të mbahet në datat 2-5 gusht të vitit 2018. Në skenën e tij do të ngjiten 3 artistë shqiptarë. Përveç Bebe Rexhës dhe Dua Lipë, në Lollapalooza do të përformojë edhe reperi i talentuar Gashi.

Reperi vijon karrierën e tij muzikore në SHBA, ku së fundmi Jay Z e ka bërë pjesë të labelit muzikor që drejton “Roc Nation”. Reperi shqiptar do të performojë krah emraver të njohur si Bruno Mars, Camilla Cabello, Khalid etj.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img