Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Festivali i Këngës në RTSH, zbulohet se kush do të zëvendësojë Alketa Vejsiun (EMRAT)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bcc41aecc852598cbb7acf2627b922bf

Festivali i Këngës në Radio Televizionin Shqiptar pritet të zhvillohet me pjesëmarrjen e këngëtarëve të ndryshëm shqiptarë, për të përcaktuar fituesin që do të na përfaqësojë në Eurovizion.

Vitin e kaluar festivali u moderua nga Alketa Vejsiu dhe u drejtua nga Vera Grabocka, pjesëmarrja e të cilave në këtë festival ngjalli polemika të shumta.

Por, siç duket këtë vit do të kemi drejtues të tjerë të Festivalit të Këngës në RTSH.

Burime pranë “TVSH-së” kanë pohuar për revistën “Who” se emrat që përfliten për të drejtuar festivalin e fund vitit do të jenë Jonida Vokshi, Gresa Pallaska, Blendi Salaj dhe Klea Huta.

Mbetet për t’u parë se kush do të përcaktohen drejtuesit artistik të festivalit për këtë vit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img