Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022
spot_img

Festivali i 58-të në RTSH, Elvana Gjata dhe Arilena Ara “përplasen” për EUROVIZIONIN, del lista e këngëve pjesmarrëse (SI PARASHIKOHET REZULTATI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dalin emrat e këngëtarëve që kane konkurruar dhe janë pranuar në Festivalin e 58-të të Këngës në Radio Televizionin Publik Shqiptar.

Aktiviteti më i rëndësishëm i RTSH-së këtë herë do të ketë për regjizore Vera Grabockën e drejtuese Alketa Vejsiun, por nuk kanë nxjerrë akoma të dhëna të plota për mënyrën sesi do të organizohet eventi kryesor prej miliona lekësh në ekranin shtetëror të shqiptarëve, raporton newsbomb.al.

Vera Grabocka rikthehet si regjizore e festivalit të 58-të të këngës në RTSH pas 25 vitesh. Kontakti i fundit si regjizore e këtij eventi të rëndësishëm ka qenë në vitin 1994, ku ajo dhe Mishel Kociu kanë qenë bashkëregjizorë të këtij festivali.

Që këtu do të dali edhe fituesi i Eurovizionit dhe duket se gara nuk do të ketë surpriza po të shohim emrat që kanë dorëzuar materialet apo janë vendosur për të konkurruar në festival, raporton newsbomb.al.

Bojken Lako

Devis Xherahu

Genc Tukiqi

Valon Shehu

Wendy Mancaku

Genti Deda

Kanita Suma

Olta Boka

Arilena Ara

Kamela Islamaj

Renis Gjoka

Eugent Lito (GENA)

Eli Fara ft Stresi

Kastro Zizo

Alberie Hadergjonaj

Robert Berisha

Era Rusi

Aldo Bardhi

Elvana Gjata

Sara Bajraktari

Aurora Kapo

Tiri Gjoci

Nita Latifi

Algert Salaj

Arjeta Palushaj

Këta janë 25 konkurrentët që do të jenë pjesmarrës të festivalit të 57-të të Kënges në RTSH. Dhe duket se nuk ka shumë surpriza përsa kohë dyshja që do të tentojë të shkojë në Eurovizion do ndahet mes Elvana Gjatës dhe Arilena Arës.

Dhe duke marrë parasysh publicitetin e madh që po i bëhet Elvana Gjatës, mund të ndodhë që të jetë kjo këngëtarja që do të prekë eurovizionin.

Një parashikim nga një prej këngëtarëve, ardhur në Newsbomb.al, tregon se tani pa filluar festivali, renditja do të jetë e tillë:

 1. Elvana Gjata
 2. Era Rusi
 3. Arlilena Ara
 4. Olta Boka
 5. Wendi Mancaku
 6. Bojken Lako
 7. Tiri Gjoci
 8. Alberie Hadergjonaj
 9. Valon Shehu
 10. Kamela Islamaj
 11. Eli Fara & Stresi
 12. Kastro Zizo
 13. Kanita Suma
 14. Gena
 15. Robert Berisha
 16. Genti Deda
 17. Renis Gjoka
 18. Sara Bajraktari
 19. Genci Tukiqi
 20. Aldo Bardhi
 21. Aurora Kapo
 22. Nita Latifi
 23. Arjeta Palushaj
 24. Devis Xherahu
 25. Algert Salaj
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img