Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Festivali botëror i petullave mbahet në Bosnje, 1 milion euro për petullën më të shijshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

ddc94a003dbff1435d2be0c5281e591a

Sot mbahet festivali boteror i petullave në Bosnje, ku njerëz nga e gijthë bota mund të provojnë petulla falas me shije të ndryshme nga kuzhinierët më të mirë në botë.

120 kuzhinierët me të mirë do gatuajnë petulla të cilat do provohen nga njerëz nga e gjithë bota në bazë të shijes por edhe të pamjes dhe fituesi do marrë çmimin e madh prej plot 1 milion euro ndërsa vendi i dytë do fitojë 500 mijë euro dhe vendi i tretë 200 mijë euro.

Pritet që të thyhet rekordi Guiness i 12.874 petullave të gatuara në një ditë pasi njerëzit janë të shumtë.

zsdghrthe45tj45j.jpg

sdfhysrydhjtrjrj.jpg

dfggherthdfghfgh.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img