Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Festat e fundvitit, radhë kilometrike në doganën e Kapshticës dhe Morinës

Lajme të ngjashëm

Për shkak të festave të fundvitit prej pasdites së djeshme një numër i lartë shtetasish kosovarë kthehen nga vendet të cilat kanë emigruar për tju bashkuar familjeve të tyre në vendlindje.

Si pasojë kjo ka sjellë radhë të gjatë në doganën e Morinës.

Bëhet me dije se policia kufitare e Kosovës ka punuar me procedurë të përshpejtuar për shmangien e radhëve të gjata.

Nga ana tjetër edhe emigrantët shqiptarë kthehen gjatë festave të fundvitit në Shqipëri dhe po ashtu edhe dogana e Kapshticës ka një fluks të madh udhëtarësh.

Pritet që i njëjti fluks të jetë edhe gjatë fundjavës së parë të 2020-tës në kthim.

Më shumë