Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
74 %
1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Festat e 28-29 Nëntorit, një plis i madh vendoset në shesh të Prishtinës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në Kosovës sot zhvillohen një serë aktivitetesh me rastin e festave të së 28-29 Nëntorit.

Në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë është vendosur një plis masiv për ndër të Ditës së Flamurit dhe Çlirimit të Shqiprisë.

Kanë qenë qytetarë të shumtë që kanë shkuar dhe kanë bërë foto pranë plisit. Kujtojmë që dje kryeministri Albin Kurti dhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ndodheshin në Vlorë, ku bashkë me kryeministrin Rama dhe presidentin Begaj kanë marrë pjesë në ceremoninë e ngritjes së flamurit në Vlorë.

Më shumë


spot_img

spot_img