Hapësire reklamuese

Aktualitet

Festat e 28-29 Nëntorit, Albin Kurti mbërrin në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Festat e 28-29 Nëntorit, Albin Kurti mbërrin në Tiranë

Ashtu siç edhe ishte thënë, kryeministri Allbin Kurti ka mbërritur në Tiranë në prag të festave të 28-29 Nëntorit.

Kreu i qeverisë së Kosovës do të jetë i pranishëm në aktivitetet që do të zhvillohen në 111 vjetorin e Pavërësisë. Kurti është shfaqur në teatrin “ArTribuna” në Tiranë, ku ka dhënë dhe një mesazh të shkurtër për media.

“Urime 28 nëntori i Skënderbeut në Krujë, Ismail Qemalit në Vlorë dhe i Adem Jasharit në Prekaz”, tha Kurti.

Nesër pritet që Kurti të vizitojë Vlorën dhe të bëjë homazhe dhe nderim dëshmorëve e heronjëve që sakrifikuan jetën e tyre për liri.

Lexo edhe: Kryeministri Albin Kurti nesër në Vlorë për 28 Nëntorin

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese