'Festat dhe ditëlindjet po kthehen në vatra', Manastirliu apel të rinjve: Po infektoni prindërit dhe gjyshërit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:16 01-08-2020 'Festat dhe ditëlindjet po kthehen në vatra', Manastirliu apel të rinjve: Po infektoni prindërit dhe gjyshërit Ogerta Manastirliu me mjekët

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta5 ditë i infektuar me koronavirus, përkeqësohet gjendja e mjekut anestezist, po trajtohet me oksigjen tek 'Shefqet Ndroqi' Manastirliu thotë se festat e ditëlindjet që organizohen nga të rinjtë po kthehen në vatra infeksioni të covid-19.

Me anë të një shënimi në facebook, Manastirliu i bën apel gjithë të rinjve që të bëjnë kujdes se dashje pa dashje po infektojnë prindërit dhe gjyshërit e tyre.

Shefja e shëndetësisë insiston që të gjithë të respektojnë të paktën trri gjëra; ruajtjen e distancës, mbajtjen e maskës dhe kujdesin për higjienën personale.   

ogerta.jpg

Lexo edhe: Shifrat e fundit: 4 viktima dhe qindra raste të reja me Covid-19 në Shqipëri, pak të shëruar në 24 orë (Bilanci)

Lexo edhe: 5 ditë i infektuar me koronavirus, përkeqësohet gjendja e mjekut anestezist, po trajtohet me oksigjen tek 'Shefqet Ndroqi'

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012540102005005
array(1) { ["section"]=> string(113) "festat-dhe-ditelindjet-po-kthehen-ne-vatra-manastirliu-apel-te-rinjve-po-infektoni-prinderit-dhe-gjysherit-215746" }