Tirana
scattered clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.1kmh
40 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

Festa e birrës në Korçë pa “Birra Korça”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Korça ka nisur këtë javë të tretë të gushtit festimet tradicionale, të përvitshme të festës së birrës. Bashkia e drejtuar nga Sotiraq Filo prej ditësh fton qytetarët që të shkojnë në Korçë për 5 netë “fantastike”.

Në dy netët e para nuk ka qenë i ftuar asnjë këngëtar vendas. Po ashtu, gjatë pesë netëve të festimeve në sheshin e Terminalit të Autobusëve ku mbahet koncerti, nuk do të jetë prezente as “Birra Korça”. Një pije tradicionale dhe karakteristikë e festës së birrës.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img