Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
3.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Fermerët paralajmërojnë protestë për diskriminimin nga Ministria e Bujqësisë: Fara e domates që na kanë sjellë prodhon shumë pak, jemi të falimentuar

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fermerët e fshatrave Kutallis, Drenovic, Rërëz, Goriçan, Pobrat, Velmish, Strum dhe Suk kanë njoftuar se ditën e amrtë në orën 10:00 do të mblidhen në fshatin Samatic për të protestuar për diskrimiinimin që sipas tyre po u bën Ministria e Bujqësisë.

Janë mbi 500 fermerë që kanë mbjellë farën e domates të quajtur “ozgan”, të shpërndarë nga ministria, por sipas tyre, kjo farë prodhon shumë pak në krahasim me të tjerat.

Ata shprehen se janë të falimentuar, ndërsa kërkojnë që të dëmshpërblehen nga shteti për humbjet e tyre.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img