Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Fermerët ngrihen në protestë, bllokojnë rrugën në Lushnje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e0c0192cd1183fed69b79ccb139b7f9f

Fermerët e Lushjes janë ngritur sot sërish në protestë, ashtu siç e kishin paralajmëruar.

Të revoltuar ata kanë bllokura rrugën dhe akuzojne qeverinë per falimentimin e tyre. Në vendngjarje ka forca të shumta policie të cilat kanë tentuar të largojnë protestuesit e shumte nga rruga.

Kujtojmë se prej disa ditësh grumbulluesit e qumështit kanë bojkotuar mbledhjen, ndërkohë qe në proteste janë bashkuar edhe fermerët e produkteve të tjera të Lushnjes dhe zonave perreth.

Ata kërkojnë uljen e TVSH për qumështin. Protesta është duke u zhvilluar pranë Rotondos në hyrje të qytetit të Lushnjes.

ooaaa.jpg

qq.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img