Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Fermerët e Lushnjes protestojnë sërish, qumështi derdhet ‘lumë’ në rrugë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d40a97a9ef334de007c31300ce105449

Fermerët e Lushnjës dhe Rrogozhinës kanë protestuar sërish sot, duke kundërshtuar ndryshimin e TVSH për prodhuesit e qumështit.

Në shenjë proteste fermerët derdhën qumështin në rrugë, ndërkohe që kërkuan tërheqjen e këtij vendimi nga qeveria.

Protestuesit kanë bllokuar aksin kryesor rrugor duke mbajtur nëpër duar pankarta me shkrimin: “nafta e traktorit tim e ka çmimin njësoj si nafta e benzit tënd”, “Ulje me 14 % të çmimit për fermerin”.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img