Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Ferdonija, nëna heroinë që u kthye në personazh me tavolinën plot në pritje të burrave të shtëpisë, fotografohet në votime (HISTORIA)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5772ed272deb56ef477b1ac0b28e054e

Ferdonije Qerkezi, nuk është e panjohur për opinionin publik në Kosovë. 

Dje nënë Ferdonija ka shkuar të hedhë votën në kutinë e votimit, dhe menjëherë është kthyer në personazh mediatik pas vëmendjes së madhe që mori në fillim viti, me foton e famshme ku ajo është ulur me pjatën me gjellë në krye të tryezës, dhe po ashtu ka mbushur tavolinën me pesë pjata të tjera, në pritje të bashkëshortit dhe katër djemve.

Sigurisht, nënë Ferdonija pret dhe ata nuk vijnë dot. Për herë të fundit, bashkëshortin dhe dy djem i ka parë në vitin 1999 kur u morën nga forcat serbe, raporton newsbomb.al.

Në përfundim të luftës dy djem të tjerë i ka njohur vetë, të vrarë, siç deklaron ajo vetëm nga rrobat që kishin veshur.

Bashkëshortin dhe dy djemtë e tjerë nuk i pret, edhe pse nuk ka asnjë haber për ta nëse janë vrarë nga forcat serbe apo ku janë varrosur.

Në intervistat e mëparshme ka thënë se ata kanë rënë për Kosovën e lirë, raporton newsbomb.al.

Dhe dje, nënë Ferdonija është fotografuar në një qendër votimi. Duket e qetë, pavarësisht dhimbjes së madhe që ka për humbjen e pesë meshkujve të familjes së saj.

ferdonija.jpg

kosove.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img