Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Fenomen i rrallë vërehet mbi Europë, çfarë janë këto drita të kuqe në qiell? (Foto)

spot_img

Lajme të ngjashëm

b20509b196908daafae8404fb1bc9850

Spritet e kuqe, një fenomen i rrallë natyror janë fotografuar për herë të parë këtë vit në Europë.

Breshëria e shkarkimeve elektrike është fotografuar në skajin lindor të Çekisë nga fotografi Martin Popek.

Fenomeni i rrallë është shumë i vështirë për t’u kapur në fotografi pasi ndodh gjatë stuhive tepër aktive dhe në një lartësi të madhe (rreth 80 kilometra mbi tokë).

Në krahasim me vetëtimat, këto shkarkime elektrike zgjatin vetëm pak milisekonda.

18301481_10155281463024137_1943773775990931065_n.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img