Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

“Fëmijët bërtitën ‘mami, mami’”, fqinjët tregojnë detaje rrëqethëse pas tragjedisë në New York

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja tragjike në New York, ku çifti i shqiptarëve aktori Florind Belliu dhe bashkëshortja e tij, Ornela, humbën jetën.

Hetuesit dyshojnë se vdekja e tyre nuk ishte pjesë e një pakti vetëvrasës, por një përleshje që u kthye që përfundoi në tragjedi.

Më herët u bë me dije se aktori pas një debati me bashkëshorten e tij, e hodhi këtë të fundit nga dritarja dhe më pas u hodh dhe vetë.

Sipas dëshmitarëve e ëma e aktorit, sapo mësoi tragjedinë u rrëzua në trotuar dh filloi të vajtonte.

“Ajo nuk është mirë. Sapo humbi djalin e saj. Kjo nuk duhet të kishte ndodhur”, tregoi dëshmitari, ndërkohë një tjetër dëshmitar bëri me dije se ditën e djeshme bashkëshortja e aktorit, Ornela, kishte ditëlindjen.

“Familja e saj është në Shqipëri. Ne e dimë që ata janë shqiptarë, si ne. Unë i shikoja ata çdo ditë së bashku”, tha ai.

Ndërkohë, mësohet se fëmijët e çiftit, njëri 6 vjeç dhe tjetri 2 vjeç, ndodheshin në banesë. Dëshmitarët shtojnë se në momentin që ndodhi tragjedia u dëgjua një fëmijë duke bërtitur “Mami, mami”.

Më shumë
spot_img
spot_img