Hapësire reklamuese

Aktualitet

“Fëmijët bërtitën ‘mami, mami'”, fqinjët tregojnë detaje rrëqethëse pas tragjedisë në New York

Shkruar nga Newsbomb
“Fëmijët bërtitën ‘mami, mami'”,

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja tragjike në New York, ku çifti i shqiptarëve aktori Florind Belliu dhe bashkëshortja e tij, Ornela, humbën jetën.

Hetuesit dyshojnë se vdekja e tyre nuk ishte pjesë e një pakti vetëvrasës, por një përleshje që u kthye që përfundoi në tragjedi.

Më herët u bë me dije se aktori pas një debati me bashkëshorten e tij, e hodhi këtë të fundit nga dritarja dhe më pas u hodh dhe vetë.

Sipas dëshmitarëve e ëma e aktorit, sapo mësoi tragjedinë u rrëzua në trotuar dh filloi të vajtonte.

“Ajo nuk është mirë. Sapo humbi djalin e saj. Kjo nuk duhet të kishte ndodhur”, tregoi dëshmitari, ndërkohë një tjetër dëshmitar bëri me dije se ditën e djeshme bashkëshortja e aktorit, Ornela, kishte ditëlindjen.

“Familja e saj është në Shqipëri. Ne e dimë që ata janë shqiptarë, si ne. Unë i shikoja ata çdo ditë së bashku”, tha ai.

Ndërkohë, mësohet se fëmijët e çiftit, njëri 6 vjeç dhe tjetri 2 vjeç, ndodheshin në banesë. Dëshmitarët shtojnë se në momentin që ndodhi tragjedia u dëgjua një fëmijë duke bërtitur “Mami, mami”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese