Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Fëmija 18 muajsh i sëmurë rëndë, nëna apel të fortë për ndihmë: Vini dorën në zemër për tim bir

spot_img

Lajme të ngjashëm

0020fb1eb44d59618de812aa63da67d7

Aron Zani, fëmija 18 muaj nga qyteti i Gramshit ka nevojë për ndihmën e të gjithëve ne pasi ndodhet në gjendje të rëndë në Romë.

Nëna e Aronit, ka shkruar për ndihmë në redaksinë e newsbomb.al, ndërsa u bën thirrje gjithë shqiptarëve që të vënë dorën në zemër pasi djali i saj ka nevojë për transplant të mëlçisë, por familja nuk ka mundësi ekonomike.

“Biri im vuan nga nje semundje qe nuk eshte percaktuar akoma, mikrobi. E pata shtruar ne QSUT, ne reanimacion, por atje mu rendua gjendja deri ne prekome. Ne date 1 shtator kam marre avion spitalor prej 14,500 euro dhe e kam derguar ne Rome ne spitalin Bambino Gesu. Gjendja e djalit tim eshte kritike dhe me thone qe melçia e tim biri nuk kryen me funksion. Duhet me patjeter qe te behet nje trasplant melçie por une mundesi ekonomike nuk kam. Ju lutem gjithe shqiptareve anembane ku ndodhen te vene doren ne zemer per djalin tim. Sado i vogel te jete ai kontributi mund te shpetoj jeten e djalit tim”, shkruan nëna e Aron Zanit.

më poshtë janë të dhënat e llogarisë bankare që ajo ka vënë në dispozicion për këdo që ka mundësi për të kontribuar në shërimin e tij.

Llogaria bankare eshte:  NR.0140-455278-001…KODI I BAN.

AL97206110420000140455278001. TIRANA BANK. PERDORUESI BLEDAR ZANI. LLOGARIA NE EURO:   

NR I LLOGARISE: 0110-455278-001.  IBAN: AL88206110110000110455278001. KODI SWIFT: TIRBALTR

69725737_450046812391197_5163578862012989440_n.jpg69900489_389683525083181_3581755734179708928_n.jpg

Më shumë

spot_img