Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Federata Panshqiptare Vatra nderon me “Mirënjohje e Artë” Gentiana Sulën për zbardhjen e ngjarjeve të ish-kampit të Tepelenës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra ka nderuar me vlerësimin “Mirënjohje e Artë” Gentiana Mara Sulën për detyrën e zbardhjes së ngjarjeve famëkeqe të ish kampit të Tepelenës, ku u prekën mijëra njerëz.

Kryetarja e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, Gentiana Mara Sula ka falenderuar “Vatrën” për vlerësimin e lartë, duke theksuar se do të thellojë bashkëpunimin mes AIDSSh dhe Vatrës.

Postimi i plotë i Gentiana Mara Sula:

Federata Panshqiptare e Amerikës Vatra më nderoi me vlerësimin më të lartë “Mirënjohja e Artë” për detyrën e zbardhjes së ngjarjeve famëkeqe të ish Kampit të Tepelenes, që preken mijëra jetë njerëzish, mes tyre shumë fëmijë.

Duke falenderuar për këtë vlerësim antaret e Këshilit Kombëtar të kësaj shoqate dhe sidomos kryetarin Z. Elmi Berisha, mbetem me besimin se bashkëpunimi mes AIDSSh dhe Vatrës do të vazhdojë deri në jetësimin e projektit të plotë të memorializimit të punës së detyruar në Shqiperinë komuniste, që aq bukur e ka sjellë arkitekti Gjon Radovani.

Kete cmim e ndaj me cdo koleg të vjetër dhe të ri në AIDSSH, dhe sidomos me ato gra dhe burra që udhetuan nga cdo skaj i Shqipërise për të na besuar kujtimet e tyre të dhimshme dhe të panjohura për publikun, me bindjen më njerëzore se “nje popull pa kujtesë është një popull pa dinjitet”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img