Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Federata e Kosovës e “peshkon” talentin shqiptar të Barcelonës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Krerët e Federatës së Futbollit të Kosovës janë takuar sot me 16-vjeçarin që luan me klubin e të rinjve të Barcelonës, Labinot Kabashi.

“Kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri e inkurajoi dhe përgëzoi futbollistin e ri Labinot Kabashi që të punojë shumë dhe të shfrytëzojë sa më mirë praninë e të qenit pjesë e skuadrës më të mirë në botë sepse kështu do t’i ndihmojë vetes dhe një ditë edhe Kosovës”, thuhet në njoftimin e FKK.

16 vjeçari Kabashi cilësohet si talent dhe së fundmi ka nënshkruar një kontratë 3 vjeçare me Barcelonën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img