Hapësire reklamuese

Social Bomb

VIDEO/ Pamje mahnitëse, delfinët dhurojnë spektakël për turistët në Himarë

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Pamje mahnitëse, delfinët dhurojnë spektakël për
Delfinë në Himarë

Pamje mahnitëse janë regjistruar në Himarë ku një grup turistësh të huaj të cilët kanë qenë duke eksploruar zonën dhe bregdetin e Himarës , janë surprizuar nga një grup delfinësh.

Delfinët i kanë shoqëruar pushuesit në udhëtimin e tyre me mjetin lundrues në Himarë duke ju dhuruar spektakël.

Sikurse duket në pamje, delfinët kanë dhuruar spektakël për turistët duke lundruar për disa minuta përbri gomones me turist përgjatë bregdetit të Himarës.

Delfinët në këtë periudhë të vitit për shkak të temperaturave janë vizitorët më të vyer të gjirit të Vlorës duke u futur në brendësi të gjirit dhe duke rastisur shpesh me pushuesit që bëjnë udhëtime drejt Sazanit, Karaburunit apo atraksioneve turistike drejt Himarës.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese