Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

FCB Bomb

Gabimi i hidhur i Ema Andreas

Aktorja Ema Andrea, njihet për lirshmërinë  dhe mënyrën e saj të shpenguar të t'u shfaqurit. Këtë herë, aktorja ka zgjedhur  një cigare për të...

Ambasadori i SHBA Donald Lu, vizitë në Kështjellën e Elbasanit

E ka nisur nga Elbasani rrugëtimin e tij për të njohur Shqipërinë. Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu u takua paraditen e sotme me...

Ledi Shamku ironizon Bregun: Nuk e njeh as historinë

Dy deputete debatojnë në distancë. Eshtë radha e deputetes së PS Ledi Shamku e cila ka ironizuar me kolegen e saj, deputeten e PD...

Princi Leka, “zemër” për Elian e Yllkën

“Vajza më e bukur në botë, mamaja ime e dashur, ikona shqiptare, aktorja mbretëreshë e teatrit dhe e filmit”. Kështu shkruan Elia Zaharia për...

Nora Malaj “sfidon” dhunën

Pas këtyre ditëve të lodhshme, zv. ministrja e Arsimit Nora Malaj, ka zgjedhur t’i dedikohet pak vetes dhe pamjes së saj të jashtme. Do...

Korçë/ Shitja e Librave nga Bibioteka, Bashkia kundër. Hiqet projekti

  Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Korçës nuk e ka marrë aspak në shqyrtim një projekt të sjellë nga Biblioteka për shitjen e tre...

Aty ku bëhen punime… është edhe Shkreli

Sigurisht, nuk e kemi fjalën për punimet e ndonjë aksi rrugor Fier-Tepelenë por për punimet që po zhvillohen në kalanë e Tepelenës. Këshilltari i...

Një ditë pa Edi Ramën… në Facebook

Dita e djeshme në profilin e facebook-ut të kryeministrit Edi Rama ka qenë e veçantë, asnjë postim për 24 orë. I apasionuar pas rrjeteve...

Shqiptarët gati për foto, vetëm amerikani për punë…

Tek ceremonia e emergjencave civile nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Ja ku është një foto që na serviret nga Ministria e Mbrojtjes. Ajo...

Lajmet e fundit