Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
0kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

FCB Bomb

“Kodi Blu” i Ramës

"Kodi blu!” Kështu e ka cilësuar ministri Erion Veliaj Shërbimin Kombëtar të Punës në Fier.  “Edi Rama u bashkua me Shërbimin...

Çiljeta Xhilaga, me të ndaluarin e Policisë për shpërthimet në Tiranë

Emirjon Gjuta, i ndaluari nga Policia nën akuzën e pengimit të drejtësisë për gjetjen e autorëve të shpërthimeve në Tiranë, në arkivin e tij...

Një nënë 54 vjeç sjell në jetë fëmijën e saj në Shqipëri

Një nënë edhe pse në një moshë të madhe plot 54 vjeç, ka sjellë në jetë fëmijën e saj. Mjekja Anika Dokle dhe mjeku...

“#CharlieHebdo” i munguar në Shqipëri

Kur erdhi puna te akti terrorist i disa javëve më parë  në Francë, ne u bëmë të gjithë Charlie Hebdo. Madje ishim gati të...

Të ndërmjetësosh me lejen e zotit

Me lejen e allahut disa persona mund të ndërmjetësojnë tek ai për çdo problem që ju keni në familje. Të paktën kështu pretendojnë këta...

Po Taulant Balla ku i ka çizmet?!

Deputeti i Partisë Socialiste, Taulant Balla çan mes-përmes dëborën për të parë nga afër situatën e banorëve të rrethit të Librazhdit. ...

Namik Dokle për Berishën: Krimi duartroket krimin

Namik Dokle, një ndër politikanët më të vjetur në parlament, ka komentuar lidhur me statuset më të fundit të hedhura në facebook, nga ish-kryeministri...

Ngjyrat “Bardh e Zi” të Veliajt

Përmbytjet mesa duket, nuk sjellin vetëm shkatërrim dhe ngërçe politike por edhe dashuri e paqe.Këtë na e dëshmon kjo foto e publiuar nga ministri...

Rifillon bora në Korçë, qyteti shtron vellon e bardhë

Rifillojnë rreshjet e dëborës në Korçë. Vetë qytetarët korçarë kanë hedhur edhe fotot e para ku duket se bora ka nisur ngadalë dhe shtruar....

Veliaj: Solidarizohuni të gjithë, ja kontaktet me shërbimin social

Shërbimi social tashmë është organizuar i gjithë. Ministri i Mirëqenies Sociale Erjon Veliaj ka hedhur në facebook posterin e përgatitur nga ministria që drejton,...


Lajmet e fundit