Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Politikanët s’e duan shkronjën “ë” dhe “ç” në alfabet, Nikolla “kundër”

Alfabeti i gjuhës shqipe ka plot 36 shkronja por personazhet e njohur shqiptarë njohin vetëm 34 prej tyre. Ne, sot do ndalemi te politikanët tanë...

PS video për çmimin e naftës, lexuesit-Ramës: Nuk jemi dele

Partia Socialiste ka zgjedhur që të nënvlerësojë nismat e opozitës kundër çmimit të naftës nëpërmjet një video, por vetëm në pak minuta të postimit...

Peleshi reklamon në FCB mollët shqiptare në Rusi

Zëvendës kryeministri Niko Peleshi ka postuar në facebook një foto të mollëve shqiptare, të cilët tregtohen në supermarketet ruse. Foto i është dërguar Peleshit...

Më 24 janar 1919 u nda nga jeta babai i shtetit shqiptar

Sot më 24 janar shënohen 96 vite nga ndarja nga jeta e babait të shtetit modern shqiptar, Ismail Qemalit. Kjo datë është kujtuar në...

Restaurohet ura e Velabishtit, është ndërtuar në shek. 18

Ura e Velabishtit pranë qytetit të Beratit i është nënshtruar rikonstruksionit. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministri Edi Rama, i cili nëpërmjet...

Ilir Meta dhe Edmond Panariti nën një portokalle

Ilir Meta këtë të shtunë ka zgjedhur të bëjë një foto duke mbajtur një portokall në dorë me ministrin e Bujqësisë Edmond Panariti. ...

99 vjet nga vrasja e legjendarit Isa Boletini

Përkushtimi i tij ndaj atdheut dhe krijimit të shtetit shqiptar, e kanë vendosur Isa Boletinin në piedestalin e njerëzve më të rëndësishëm që kombi...

Shtëpinë më të frikshme për shqiptarët, po e bëjnë si shtëpi përrallash

Po i jepet dora e fundit punimeve për hapjen e muzeut të sigurimit të shtetit, pra Shtëpisë me Gjethe. Por muret e saj të...

Veliaj vlerëson studentët tanë në Londër, reagojnë studentët brenda vendit

“Studentët shqiptarë në Londër, inteligjentë e të palodhur, më bënë që të ndihem shumë krenar”. Ky është statusi që ka hedhur në facebook, ministri...

Një foto aktorësh në kongresin e PS në mars 1996

Një foto e vecantë vjen në facebook nga Genci Sakaj, një socialist i orëve të para. Sjell për të gjithë miqtë e vetë një...

Lajmet e fundit

spot_img