Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Favorizuan operatorin fitues në tender, SPAK kërkon 8 muaj burg për 3 punonjëset e spitalit të Elbasanit

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka kërkuar nga 8 muaj burg, për tre punonjëset e spitalit të Elbasanit, të cilat akuzohen për pabarazi tenderash.

Bëhet me dije se veç burg, SPAK ka kërkuar dhe pezullimin dhe dënimin me kusht për dy vjet,  për Anila Ballhysa, Mimoza Zyberi dhe Ardita Beqiri.

Sipas informacioneve, të treja akuzohen për shkelje të barazisë nëpër tendera. Ato kanë qenë anëtare të KVO dhe kanë marrë pjesë në 2 tendera me vlerë 5 dhe 15 milionë lekësh të vjetra dhe nga SPAK akuzohen se kanë favorizuar operatorin fitues.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img