Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Favorizuan kalimin e mallrave kontrabandë në Portin e Vlorës, mbeten në burg dy të arrestuarit (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme ka lënë në burg, Skënder e Arian Kasemin, të cilët u arrestuan dy ditë më parë gjatë operacionit “Porti” në Vlorë.

Të dy këta shtetas akuzohen për futjen kontrabandë të rrobave të përdorura, duke u dhënë ryshfet zyrtarëve të portit.

Ndërkohë, sipas avokatëve, SPAK nuk ka asnjë provë për akuzën e “korrupsionit” dhe se deklarimi i pasaktë i peshës së mallit mund të zgjidhet në rrugë administrative. Në kuadër të këtij operacioni, gjithashtu janë shpallur në kërkim edhe dy punonjësit e doganës, Aurel Nebiu dhe Mustafa Meçja.,

Kutojmë se operacioni  është zhvilluar dy ditë më parë nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, drejtoria Vendore, si dhe nga SPAK, ndërsa në aksion morën pjesë 15 efektivë, të cilët zhvilluan kontrolle në automjete dhe kamionë.

Më shumë