Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
51 %
3.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Favorizoi lirimin nga burgu të Hekuran Billës që u vra në atentatin te “Komuna e Parisit”, KLP ‘zvarrit’ vendimin për prokurorin Bujar Memia

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6b1e8c8610f2c240ebd7247ba264268d

Këshilli i Lartë i Prokurorisë (KLP) ka shtyrë vendimin për prokurorin Bujar Memia.

Bëhet me dije se KLP ka shtyrë senacën për datën 15 mars.  

Ka qenë Inspektorati i Lartë i Drejtësisë që ka bërë një kërkesë në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për shkarkimin e prokurorit Bujar Memia.

Kërkesa ka ardhur pas hetimeve të ILD-së për lirimin e Hekuran Billës, i cili u vra disa muaj më parë te Komuna e Parisit. Billa u ekzekutua disa muaj pasi fitoi lirirnë në një atentat te “Komuna e Parisit” nga Viktor Marku, vëllai i Prel Markut, i cili u vra nga Hekuran Billa në Angli në vitin 2006.

Sipas ILD, Bujar Memia ka parregullsi në dhënien e 25 vendimeve për përfitim amnistie.

LEXO EDHE: Gjyqtarja Enkelejda Hoxha “merr me vete” dhe një PROKUROR, akuza e ILD: Bujar Memia ka heshtur për lirimin e personave të rrezikshëm (DEKLARATA E PLOTË)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img