Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Favorizoi lirimin e Hekuran Billës, KLGJ shkarkon nga detyra prokurorin e Krujës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur shkarkimin nga detyra për prokurorin e Prokurorisë së rrethit Krujë, Bujar Memia.

Bëhet me dije se me 10 vota pro, dhe një kundër KLP ka shkarkuar nga detyra Memian.

Kërkesa për shkarkimin e Memia erdhi pasi nuk ka ankimuar vendimet e gjyqtares Enkelejda Hoxha për lirimin nga burgu të personave të rrezikshëm, si Endrit Dokle, Hekuran Billa, etj.

Ishte Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë (ILD), që kërkoi shkarkimin e Memias me argumentin se ai ka favorizuar lirimin e të dënuarit me burgim të përjeshtshëm si Hekuran Billa, i cili disa muaj pasi fitoi lirinë u ekzekutua në një atentat tek “Komuna e Parisit”, në kryeqytet.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img